preloader
Vychádzka k zrúcanine hradu Szádvár (HU)Vychádzka k zrúcanine hradu Szádvár (HU)Vychádzka k zrúcanine hradu Szádvár (HU)Vychádzka k zrúcanine hradu Szádvár (HU)Vychádzka k zrúcanine hradu Szádvár (HU)

Detaily

  • Počet ľudí4
  • Dĺžka30
  • Čas420
  • NáročnosťPokročilý
  • ZačiatokLipovník
  • CieľSzádvár
  • Cena100€
Nejazdec - nevie jazdiť na koni
Začiatočník - vie samostatne ovládať koňa v kluse
Pokročilý - vie samostatne ovládať koňa v cvale

Zážitky na koni

Cesta vedie cez Jablonovské sedlo po žltej značke po starej Soroške (zo slova ,,szoros kȍ,, v preklade úzky kameň) kde môžeme ešte stále nájsť stopy v skalách ktoré vychodili dakedy vozy. Z cesty je krásny výhlad na Turniansku kotlinu. Ďalej prejdeme cez vinice a obec Hrušov a po zelenej turistickej trase, ktorá vás zavedie až k rázcestníku Starý les (hranica s Maďarskom).

Na území Maďarska pokračujete modrou turistickou trasou, ktorá sa následne napojí na červenú značku vedúcu na hrad Szádvár.

Zrúcanina hradu sa nachádza v blízkosti hranice Maďarska so Slovenskom neďaleko obce Hrušov (približne 6 km) v katastri maďarskej obce Szögliget. Leží na Vysokom hradnom vrchu (maď. magas Várhegy) vo výške 460 metrov nad morom a nad údolím Stád (maď. Ménes-völgy). Tento hrad patrí k najstarším hradom na území bývalej Turnianskej župy. Poskytuje pekný výhľad na okolitú krajinu a to zvlášť smerom do Maďarska, ale za priaznivého počasia je možné z neho vidieť aj Vysoké Tatry. Bol postavený v 13.storočí ako kráľovský kamenný hrad. Hrad dal postaviť kráľ Bélo IV. na základe mongolského drancovania v 13.storočí. Prvá písomná zmienka o hrade sa spomína v listine kráľa Štefana V. v roku 1268

Online rezervácia

Vyberte dátum*

Po rezervácii ťa budeme kontaktovať ohľadom detailov tvojej rezervácie

Odoslaním formulára súhlasíš so spracovaním osobných údajov a obchodnými podmienkami

100€/kôň

Sprievodný program na akcie

Naša služba zahrňa zábavnú jazdu na koni, garantujúcu výnimočný zážitok pre všetkých účastníkov. Naše disciplinované kone sú zaistením bezpečnosti, pričom skúsení sprievodcovia zabezpečujú plynulú komunikáciu s nimi. S bohatými skúsenosťami z organizovania rôznych podujatí, od dní obce po súkromné oslavy, dokážeme prispôsobiť naše služby širokej škále požiadaviek. Maximálny počet koní na akciu je päť, čo umožňuje individuálny prístup a zároveň zachováva vysoký štandard bezpečnosti.

20€/hodina/osoba

Vychádzka krokom

Pre začiatočníkov ponúkame krokovú vychádzku, ktorá sa dá prispôsobiť podľa potrieb každého návštevníka a je vhodná dokonca pre deti od 3 rokov s rodičovským doprovodom. Táto vychádzka ponúka nielen bezpečné stretnutie s koňmi pod vedením skúsených sprievodcov, ale aj možnosť obdivovať nádherný výhľad na hrad v Krásnohorskom Podhradí a krásu okolitej prírody. Zabezpečujeme intímnu atmosféru s maximálnym počtom 3 osôb na vychádzku, aby každý odchádzal s nezabudnuteľným zážitkom.

40€/hodina/osoba

Vychádzka cvalom

Pre skúsených jazdcov a nadšencov cvalu máme pripravenú cvalovú vychádzku, ktorá spája Lipovník s Krásnohorským Podhradím alebo Krásnohorskou Dlhú Lúkou. Táto cca 4km dlhá trasa prechádza malebnými lúkami a poľnými cestami, kde si môžete vychutnať pocit slobody a voľnosti v rytmickom pohybe s prírodou, akoby ste s ňou tancovali. Vychádzka je určená pre maximálne dve osoby, čo zaručuje intenzívny zážitok a osobný prístup, pričom pocítite aj svieži vietor súťažiaci vo vašich vlasoch.

100€/osoba/deň

Viacdňová vychádzka

Pre ozajstných dobrodruhov, aj menej skúsených jazdcov je možnosť spestriť si túry zo stanovačkou, ktorá má svoje čaro v prírode. Po náročnom dni strávenom na koni si oddýchnite vo svojom stane a vychutnajte si tichú noc a kľud, ktorý vám poskytne táto úžasná príroda. Užite si západ a východ slnka, tak isto nádhernú hviezdnu oblohu a buďte súčasťou tejto nádhernej krajiny. Sme presvedčení, že naši dobrodruhovia budú mať z tohto dobrodružstva množstvom nezabudnuteľných spomienok a príbehov. Trasa sa prispôsobí podľa požiadaviek klienta na základe telefonického objednania.V cene sa nachádza technické zabezpečenie stanovania, večera formou opekačky a raňajky, desiata na ďalší deň a pitný režim. Maximálny počet osôb je 4

Objav kúzlo prírody z konského sedla

Pripojte sa k mnohým spokojným dobrodruhom